Берое и Пирин Гоце Делчев завърши наравно 0:0 в контролна среща, играна на стадион „Септември“ в Смолян. Двата отбора от А група изиграха равностоен мач, в който така и не успяха да си отбележат голове.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев пусна две различни единайсеторки през двете полувремена като цял мач изигра единствено вратарят Иван Караджов. За разлика от него колегата му Тенчо Тенев се задоволи само с пет смени в хода на второто полувреме.

Берое и Пирин ГД не успяха да си вкарат в равностоен мач

източник: beroe.bg

В 12-а минута Педро стреля от малък ъгъл, но топката мина на сантиметри от лявата греда на Абдиков. Веднага след това пък Емил Ангелов излезе сам срещу вратаря на Пирин, който успя с крак да избие удара му. В 17-а минута Здравко Илиев стреля в напречната греда, но страничният съдия маркира засада.

Единственото друго по-интересно положение бе в 24-а минута, когато удар на Игор Джоман от 23 метра мина опасно в близост до лявата сглобка на Абдиков.

В 63-а минута Давид Каядо се измъкна от защитата на Пирин и се останал очи в очи с Абдиков се опита технично да го прехвърли, но прати топката над напречната греда.

В края на мача Пирин можеше да стигне до успеха, но останалият сам срещу Караджов Петър Лазаров стреля във вратаря.