Берое победи с 1:0 отбора на Заглебие Любин в контролна среща, която се игра в Голд Сити Комплекс в Алания. Това бе последната проверка за заралии от подготовката на отбора в Алания.

Берое започна със следните единадесет: Ивайло Иванов, Дюдоне Овона, Ваня Джаферович, Мирослав Енчев, Владислав Ямуков, Виктор Софрониев, Атанас Чепилов, Милен Танев, Стефан Велев, Иван Горанов и Рангел Абушев.

Берое надигра Заглебие през първото полувреме. Футболистите водени от Илиан Илиев създадоха няколко интересни ситуации пред вратата на полския отбор.

Милен Танев стреля от 30 метра в 17-та минута, като насочи топката към горния десен ъгъл на вратата на Заглебие, но стражът спаси.

В 36-та минута Стефан Велев стреля от 25 метра фронтално срещу вратата, топката премина на метър над целта.

Старозагорци завършиха много силно първото полувреме и логично поведоха в резултата.

Първо в 44-та минтуа Стефан Велев центрира от корнер в наказателното поле на Заглебие, след което Ваня Джаферович се извиси над всички и отправи удар с глава, но кълбото премина на метър над вратата.

Берое поведе в 45-та минута, когато при контраатака Чепилов отдясно центрира в наказателното поле на Заглебие, където Рангел Абушев бе най-съобразителен и вкара за 1:0.

През второто полувреме Илиан Илиев пусна в игра изцяло нова единадесеторка: Теодор Скорчев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Димитър Везалов, Здравко Илиев, Елиаш да Силва, Иван Тошев, Давид Каядо, Искрен Писаров, Слави Жеков и Емил Ангелов.

Емил Ангелов игра с болки в мача.

През второто полувреме нивото на игра спадна, а футболистите на Берое изпуснаха няколко възможности, за да направят победата си още по-убедителна.

Давид Каядо центрира от фаул в наказателното поле на Заглебие в 52-та минута, топката попадна в Емил Ангелов, който пробва удар от много малък ъгъл, но стражът успя да избие в корнер.

Седем минути по-късно Давид Каядо стреля от пряк свободен удар от границата на наказателното поле леко в ляво от вратата, но на метър над вратата.

В последните двадесет минути играчите на Заглебие имаха превес и създадоха няколко опасности пред Скорчев, който направи отлични спасявания.

Берое се прибира в България тази вечер и на 1 февруари има планирана контрола със Сливен, която ще се проведе, ако времето позволи.