Локомотив Пловдив победи третодивизионния Гигант  (Съединение) с 4:0 в контролна среща, която се игра на помощния  терен на "Лаута". Със спаринга на практика завърши едноседмичният  лагер на отбора в Смолян.

Треньорът Неделчо Матушев пусна два различни състава във  всяко полувреме, като единствено вратарят Божидар Стойчев изигра пълни 90 минути. В двубоя взеха участие аржентинецът Елиан  Парино и белгийски футболист на име Марк, който дори отбеляза  последното попадение в мача.

Капитанът Мартин Камбуров откри резултата в 6-ата минута от  дузпа, като нарушението бе извършено срещу самия него. В 43-ата минута Ванчо Траянов удвои с красив гол от 25 метра.  Халфът отправи силен удар с десния крак, като вратарят на  гостите опита да избие, но въпреки това топката влезе в горния  десен ъгъл за 2:0.

В 63-ата минута капитанът през втората част Станислав  Маламов направи резултата класически. Той шутира по земя от  границата на наказателното поле, а секунди преди това вратарят  на Гигант бе избил силен шут на Марк.

В 84-ата минута белгиецът изстреля хубав удар с левия крак  от 20-ина метра, при който топката рикошира в гредата и влезе в  мрежата за крайното 4:0. След мача Неделчо Матушев пусна футболистите в двудневна  почивка, като първото занимание за новата седмица е във вторник  от 9,30 часа.

Състав на Локомотив (Пловдив) - първо полувреме: Божидар  Стойчев, Здравко Илиев, Елиан Парино, Деян Молдованов, Венелин  Филипов, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Бранимир Костадинов,  Дани Кики, Мартин Камбуров (кап), Спас Делев. състав второ полувреме: Божидар Стойчев, Ивайло Димитров,  Ангел Грънчов, Христо Стамов, Богомил Дяков, Георги Вълчев,  Станислав Маламов (кап), Айкут Янъков, Благой Наков, Георги  Стефанов, Марк./БТА