Беласица ще играе утре приятелски мач с отбора на Ал Джазира от Обединените арабски емирства.

В тима на Ал Джазира се подвизава бившият футболист на ПСВ Айндховен и Барселона – Филип Коку. Другото по-известно име в състава е Бунавентур Калу, наставник на отбора е бившият треньор на Монако Ласло Болони.

Междувременно Беласица победи с 1:0 южнокорейския Йонсей. Единственият гол отбеляза Христо Господинов три минути преди края на мача.

В двубоят срещу южнокорейците с екипа на Беласица дебютираха бразилеца Виляс и малиеца Коли Канте.

Старши-треньорът Альоша Андонов извърши само две смени, като в игра след почивката се появиха единствено Кирил Димитров и Благой Наков.

Съставът на Беласица: Бахтерлиев, Маркес, Трифонов, Николов, Семина, Велинов, Бето, Господинов, Виляс, Канте, Стояновски (Димитров, Наков)