Ръководството на Беласица внесе жалба в БФС срещу арбитъра Мартин Богдев.

Причина за това стана недоволството на управата на петричани за съдийството на Богдев в мача от 25-я кръг на А група срещу Славия в София (1:3) в неделя.

По нареждане на президента Костадин Хаджииванов, след като бе изгледан няколко пъти видеозаписът на срещата, административният директор на клуба Антон Илиев изготви подробна и мотивирана жалба до СК на БФС.

Мотивите за тази жалба са показаните два червени картона на Ивайло Велинов през първото полувреме на срещата и на Петър Трифонов след почивката, както и отмененият от главния съдия Мартин Богдев гол на петричани през второто полувреме

"Независимо, че от БФС имат негативно отношение към нас, ние се надяваме да спечелим оставащите пет мача до края на първенството и да останем в А група", заявиха от лагера на Беласица преди поредната си тренировка във вторник преди обяд.