Беласица загуби с 0:2 от третодивизонния германски Рот Вайс Ерфурт в приятелска среща, играна в турския курорт Анталия

Воденият от българския треньор Павел Дочев Рот Вайс заема второто място в Регионална лига Север, като изостава на само две точки от водача Вуперталер и има реални шансове да се класира за Втора Бундеслига.

Швейцарският голмайстор на германците Алберт Буняку откри още в петата минута, а халфът Мартин Хаусвалд оформи крайното 2:0 четири минути преди края на мача.

Добрин Орловски пропусна по едно чисто положение за Беласица и през двете полувремена. В четвъртък петричани ще изиграят поредната си контрола срещу южнокорейския Даегу.