Шампионът на България Левски сътвори нова издънка, след като в мач от 5-тия кръг на първенството завърши 0:0 срещу тима на Беласица на стадион „Цар Самуил” в Петрич.

Старши треньорът на"сините" Станимир Стоилов изненада с включването на Мирослав Иванов в титулярния състав. Той игра като опорен халф заедно с носилия капитанската лента Даниел Боримиров. Седрик Бардон пък игра на непривичния за него пост централен нападател, а зад него действаше македонския национал Дарко Тасевски.

В защита Стоилов избра централна двойка Рабех-Томашич, а Шакиб Бензукан остана на резервната скамейка.

Промените явно не повлияха позитивно „сините” след като още в 13-тата минута Беласица бе на път да открие резултата. Нападателят на петричани Ду Бала открадна топката от Томашич и намери отлично Христо Господинов, чийто удар, за късмет на Георги Петков, срещна лявата странична греда на неговата врата.

В следващите минути шампионите бяха по-добрия отбор на терена, но техните атаки не застрашаваха вратата на Христо Бахтарлиев.

В 26-тата минута Дарко Тасевски пропусна едно от най-чистите положения за Левски. Македонецът комбинира с Ники Димитров и излезе сам срещу Бахтарлиев. Ударът му обаче бе твърде силен и неточен.

В 30-тата минута Добрин Орловски бе заменен принудително, а на негово място влезе Николов.

До края на полувремето Левски доминираше, но Бардон, Рабех и Мирослав Иванов се отличиха с пропуски.

На почивката Стоилов замени юношата Николай Димитров, а на негово място влезе Валери Домовчийски. Тази смяна доведе до промени в тактическата постройка на „сините”. Мирослав Иванов мина отляво на полузащитата, а Седрик Бардон заигра на обичайната си позиция зад нападателя.

Въпреки промените, ситуацията на терена не се промени. Левски атакуваше безидейно, а Беласица се отбраняваше по чудесен начин и създаваше опасни контра атаки.

В 66-тата минута дойде и една от най-интересните ситуации в мача. Звездата на петричани Ду Бала отбеляза гол във вратата на Левски, но помощник-съдията Николай Петров отмени попадението заради засада.

В 72-рата минута Екундайо Джайеоба влезе в игра на мястото на Дарко Тасевски. По този начин „сините” заиграха с трима нападатели.

5 минути преди края намиращият се в безобразно слаба форма Джайеоба изигра по безумен начин една от най-изгодните ситуации за Левски през целия мач след като Живко Миланов го намери с отличен пас в наказателното поле.

До края на срещата Левски продължи с хаотичния натиск, който не доведе до нищо опасно.

Отличен мач за Беласица направи централния защитник Диано, който бе натирен от Левски преди по-малко от година.

След безличното равенство „сините” останаха на 5-то място с 10 точки, на 3 зад лидера ЦСКА, едва пет кръга след началото на шампионата.

Беласица: Бахтарлиев, Диану, Трифонов, Личков (67-Велинов), Дюлгеров, Г.Петков, Орловски (30-Николов), Маркес, Кабранов (55-Пройков), Господинов, Ду Бала

Левски: Петков, Миланов, Томашич, Рабех, Вагнер, Боримиров, Тасевски (72-Джайеоба), Иванов (75-Иванов), Димитров (46-Домовчийски), Телкийски, Бардон