Пирин (Благоевград) победи Беласица с 2:1 в контролна среща, играна в Марикостиново. През първата част на срещата по-добри бяха петричани, но не успяха да отбележат гол.

В 36-та минута Антон Личков уцели лявата странична греда, а в 40-та Краси Стоянов

от фаул прехвърли технично стената на Беласица и изпрати топката в долния десен ъгъл на Бахтерлиев за 0:1.

След почивката на терена излезе вторият състав на Беласица. Наставникът на Пирин също извърши доста смени.

В 63-та минута главният съдия Иво Стоянов отсъди дузпа в полза на Беласица, която Георги Петров превърна в гол за 1:1.

В 69-та мин. арбитърът отсъди дузпа и в полза на Пирин, която отново Краси Стоянов реализира за 1:2.

Опитите на Кабранов, Александър Метушев и Гаджев да променят нещата на терена се оказаха безуспешни.

Отборът на Пирин бе придружаван от най-верните си фенове, които издигнаха транспарант: "Калъмбов, вън от Пирин".