Беласица победи с 2:0 борещия се за оцеляване Спартак Варна и го прати в зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата още в 4-та минута,. след като Ду Бала бе изведен сам срещу Генко Славов и го преодоля. В 12-та Личков изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената на гостите.

В 22-та минута Жуниван уцели напречната греда на вратата на Славов, след като засече с глава центриране на Орловски. В 34-та минута Жуниван изведе Ду Бала, който стреля опасно, но стражът на „соколите” изби в ъглов удар.

През вторите 45 минути гостите се активизираха и още в самото начало Ортега отправи силен удар по посока на вратата на Бахтерлиев, но топката излезе в аут. Три минути по-късно Георгиев от Спартак бе изведен сам срещу стража на домакините, но от 7-8 метра Бахтерлиев спаси.

В 62-та минута Орловски центрира и Ду Бала с глава вкара втория си гол в мача.