Беласица победи с 4:2 в контролна среща третодивизионния Пирин (Благоевград). Двубоят ще се запомни не толкова с резултата, колкото с това, че 19-годишният футболист на Пирин Кирил Заков счупи тежко крака си в 38-та минута. Кирил, който е брат на бившия футболист на ЦСКА Герасим Заков обърна глезена си при един опит за шпагат срещу Даниел Гаджев. Футболистът веднага бе транспортиран в общинска болница Сандански с джипа на вицепрезидента на Беласица Горан Петров.

Петричани откриха резултата в 43-та минута с гол на Кабранов. Марконьос удвои в 66-та, а Кабранов направи резултата класически четири минути по-късно. Заечки се разписа за благоевградчани в 74-та минута. Две минути преди края на проверката Кабранов оформи своя хет-трик, а Славков вкара в последната минута на редовното време за крайното 4:2.

Беласица започна с: Бахтарлиев, Назъров, Д. Наков, Гаджев, Георгиев, Кацимерски, Костадинов, Кабранов, Господинов, Даскалов и Митушев. През второто полувреме в игра се появиха Стоянов, Маркиньос, Дубала, Николов, Стойков, Дамянов.

Пирин стартира с: Аршинков, Кепов, Илиев, Стоянов, Драмов, Делев, Воденичаров, Заков, Заечки, Бандев, Шумантов. През втората част за „зелените” в игра влязоха Пенчев, Якимов, Иванов, Станоев, Васев, Цветков, Петров, Стоилов, Калушев, Иванов и Славков.

Мачът се игра в село Марикостиново пред 50 зрители, а главен съдия на мача бе Росен Стоянов.