След като преди седмица загуби с 0:1 от Левски, вторият в класирането в първенството на Словакия Артмедия неочаквано лесно победи заемащият същата позиция в България Локомотив София с 4:0.

Контролата в Агия Напа бе прекратена от съдията в 87-ата минута, тъй като имаше опасност от сбиване между Владимир Джилас и футболиста на словаците Геде.

Двубоят се игра пред погледите на ръководителите на Локомотив при изключително силен вятър има в Агия Напа, а теренът на общинския стадион в кипърския курорт бе подгизнал.

Още в осмата минута Артмедия поведе с гол на Збинек Поспех, който с нисък удар откри резултата. В 29-ата минута Кристиян Добрев стреля отблизо във външната страна на мрежата, изпускайки най-чистото голово положение за Локомотив, който имаше игрово превъзходство до почивката.

Футболистите на тима от предградието на Братислава - Петържалка играха доста грубо и през първата част с контузии Иво Иванов и Зоран Балдовалиев принудително бяха заменени.

След почивката Армедия хвана железничарите на контраатаки и далечни изстрели и вкара нови три гола между 64-ата и 75-ата минути, като голмайстор на два път бе Оравец, а между неговите попадения се разписа и друга резерва – Халенар.

Грубите нарушения зачестиха, като веднъж Виктор Шпишич и Халенар се сдърпаха, а в 87-ата минута тъмнокожият Геде избута с лакът Владимир Джилас, а сръбският нападател на Локомотив подгони съперника.

Опасявайки се от ескалиране на напрежението реферът на двубоя прецени, че няма смисъл двата отбора да доиграват оставащите три минути и прекрати срещата преждевременно.

Съставите:

Локомотив София: 1. Голубович, 20. Лопеш, 5. Марков, 3. Д. Дончев, 11. Добрев, 23. Иванов (35 - 8. Шпишич),16. Коилов, 17. Орачев (58 - 18. Фабио Силва), 30. Атанасов, 28. Балдовалиев (45 - 15. Митев), 9. Джилас

Артмедия: 30. Хил, 24. Бурак, 16. Чинеге, 19. Тишовски, 6. Досудил, 2. Фаркаш, 20. Фодрек, 11. Клебер, 13. Пирожка, 17. Салата, 23. Поспех (1. Чобей, 5. Геде, 9. Халенар, 12. Обжера, 14. Оравец)