Участникът в турнира за Купата на УЕФА Арис Солун победи трудно с 1:0 Вихрен в приятелска среща играна в Сандански.

Двубоят бе наблюдаван на живо от гласеният за бъдещ треньор на санданчани Едуард Ераносян.

Отборът на Арис бе подкрепян от многобройна агитка от Солун, която бе разпънала знамена в централния сектор на стадиона. Редица журналисти от Гърция също наблюдаваха двубоя, който е част от подготовката на жълто-черните за двубоите със Сарагоса в евротурнирите.

През първата част двата отбора си размениха по едно опасно положение. В петата минута Марко Аурелио се опита да изненада Георги Шейтанов, но стражът изби в ъглов удар. В десетата вратарят на Арис Келеман допусна грешка, Танко Дяков стреля с глава, но изстрелът му мина покрай вратата.

През второто полувреме Шейтанов имаше нова добра изява, спасявайки опасен удар на Начо Гарсия в 57-мата минута, но получи травма и бе заменен.

В 64-тата минута бразилецът Андерсон бе изведен сам срещу влезлия като резерва Христов и от десет метра стреля в долния десен ъгъл на вратата, отбелязвайки единственото попадение в мача.

До края на двубоя футболистите на Вихрен натиснаха гърците, но не успяха да създадат опасни положения.

Състав:

Вихрен: 15. Шейтанов, 4. Христозов, 6. Симоеш, 11. Георгиев, 18. Тренков, 5. Дяков, 7. Димитров, 3. Шукардиния, 17. Еривертон, 13. Мириан, 26. Тейшейра (1. Христов, 10. Иванов, 19. Величков, 8. Коща, 28. Шиклич, 21. Адемар, 23. Андраде, 20. Диаш, 22. Петров, 29. Сантош)

Арис: 42. Келемен, 2. Нето, 4. А. Пападопулос, 3. Кулухелис, 22. Марко Аурелио, 6. Костас, 8. Начо Гарсия, 18. Ивич, 7. Тони Калво, 14. Санчон, 10. Коке (38. Стратилатис, 77. Кириаку, 55. Гоголус, 26. Йохан Гарсия, 28. Притас, 13. Т. Пападопулос, 15. Карабелас, 20. Хавито, 19. Папазоглу, 9. Андерсон)