Младежкият състав на Берое до 21 години отстъпи с 1:4 от този на Лудогорец в приятелска среща, играна днес в планинското градче Трявна, съобщава официалният сайт на Берое.

Възпитаниците на Иван Гаджев и Атанас Рибарски играха равностойно на съперниците си и организираха куп положения пред двете врати, но успяха да вкарат единствено едно попадение дело на Венцислав Иванов.

Още в 5-ата минута "беройци" получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден заради нарушение срещу Никола Грозданов. Зад кълбото застана Кирил Личев, но ударът на дефанзивния халф на "заралии", насочен в центъра на вратата, срещна тялото на стража Емил Господинов.

Десет минути по-късно Браян Ангуло пробва късмета си от далечна дистанция, но кълбото премина над целта.

В 18-ата минута разградчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на Богомил Цинцарски. Топката срещна стената от играчи и стана предпоставка за контраатака, завършила с дълъг пас към Венцислав Иванов, но десетката на „беройци“ не успя да достигне кълбото, което напусна терена в аут.
Седем минути по-късно отборът на Лудогорец успя да открие резултата. Браян Ангуло проби през двойката централни защитници на старозагорци и остана сам срещу Богомил Цинцарски, който нацели посока на удара, но не успя да го парира изцяло и топката влетя в мрежата за 0:1.

В 34-ата минута разградчани съумяха да удвоят резултата в своя полза. При центриране от ъглов удар Венцислав Керчев бе заел добра позиция на ъгъла на малкия пеналт и с глава успя да прехвърли борещия се за кълбото Богомил Цинцарски, вкарвайки за 0:2.

Четири минути след това Венцислав Иванов върна едно попадение след като получи добър пас от дълбочина и останал сам срещу Емил Господинов, постави кълбото технично под тялото на стража на Лудогорец – 1:2.

В 40-ата минута тимът на Лудогорец можеше на два пъти да върне преднината си от два гола, но ударите на Теймар Марем и Преслав Антонов не намериха целта, отразени от Богомил Цинцарски.

В началото на втората част Денис Цолев имаше голова възможност на два пъти, но ударите му не намериха рамката на вратата. В 56-ата минута Мартин Кирилов проби по дясното крило и навлязъл в наказателното поле потърси с пас, успореден на голлинията, Томас Цвятков, който отблизо технично преодоля Богомил Цинцарски за 1:3.
След точно час игра Денис Цолев нанесе изненадващ удар по земя от далечна дистация, срещнал десния страничен стълб на Богомил Цинцарски.

В 73-ата минута Денислав Александров изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но невероятният рефлекс на Богомил Цинцарски предотврати попадение.
Пет минути след това Томас Цвятков бе намерен в наказателното поле и от непосредствена близост оформи крайното 1:4 с плътен удар отблизо.
До края на двубоя липсваха опасни положения пред двете врати и двата отбора се разделиха при резултат 1:4.
В понеделник възпитаниците на Иван Гаджев заминават на едноседмичен лагер в Смолян, където отново ще премерят сили с представители на детско-юношеската школа на Лудогорец, този път с тези до 17 години.

Берое U21 (Стара Загора) – Лудогорец U21 (Разград) 1:4
голмайстори: 0:1 Браян Ангуло 25′, 0:2 Венцислав Керчев 34′, 1:2 Венцислав Иванов 38′, 1:3 Томас Цвятков 56′, 1:4 Томас Цвятков 78′
Берое U21: Богомил Цинцарски, Денислав Димитров, Жюлиен Бенков, Диян Димов, Емин Ахмед, Пейчо Енчев, Кирил Личев, Никола Грозданов, Димитър Трайков, Александър Манолов, Венцислав Иванов (Ивайло Ангелов, Кристофър Димитров, Борислав Желязков, Николай Георгиев, Димитър Видев, Никола Цветанов, Христо Митев, Борислав Русков); старши треньор: Иван Гаджев
Лудогорец U21: Емил Господинов, Кристиян Михайлов, Теймар Марам, Браян Ангуло, Венцислав Керчев, Саиф Хашим, Кристиян Китов, Пламен Пенев, Олег Димитров, Преслав Антонов, Георги Кънчев (Енгин Махмуд, Томас Цвятков, Преслав Петров, Денислав Александров, Денис Цолев, Антони Иванов, Любомир Христов, Мартин Кирилов, Кристиян Джамов);
старши треньор: Георги Дерменджиев
жълти картони: Борислав Желязков (54′ – груб фаул), Ивайло Ангелов (80′ – нарушение) Берое U21, Мартин Кирилов (82′ – нарушение) Лудогорец