В битка на дъното Академик София победи като домакин Миньор Перник с 2:0 и отлепи от последното място в класирането.

През първата част на стадион Славия най-чистото положение за студентите бе в 17-ата минута, когато след неубедителна изява на Иван Чворович, капитанът на гостите Адриан Олегов трябваше да чисти топката от голлинията след удар на Мартин Сечков при центриране от статично положение.

Секунди преди почивката играчите на Миньор уникален шанс изпуснаха. Вратарят Емил Михайлов със сетни сили изби с една ръка след силен шут, топката се върна към Йордан Тодоров, който шутира, но стражът на Академик самоотвержено изби в ъглов удар.

Тимът от столицата стигна до гол в 51-ата минута, когато Иван Редовски овладя топката, подмина Даниел Златков и простреля Иван Чворович за 1:0.

В 63-ата Михаил Александров получи топката отляво, напредна и прехвърли излезлия напред вратар Иван Чворович. Попадението му обаче бе отменено, може би заради засада, въпреки че не изглеждаше да има такава.

В 69-ата минута Мишо Александров чукна с пета към Самир Аясс, който нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл шутира, Даниел Златков игра с ръка и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Михаил Петров стреля точно от бялата точка и фиксира крайното 2:0.

Академик София скочи от последното 16-о на 13-о място с актив от осем точки от десет мача. Миньор Перник е предпоследен със само пет точки от десет срещи.