Реал Мадрид победи Гран Канария със 103:93 в двубой от 22-ия кръг на Лига Ендеса. Срещата беше доста интересно поне що се отнася до първото полувреме, когато разликата беше 3 точки в полза на Гран Канария.

Първите минути на срещата бяха повече от равностойни, а в крайна сметка Реал спечели с 26:24. Домакините се активизираха във втората част и успяха да се оттеглят на почивка при резултат 58:55 в тяхна полза.

Решителната част за крайния изход от мача беше в третата част, когато Реал спечели с 24:10 и почти предреши победителя, а в крайна сметка и спечели двубоя с крайното 103:93.

Густаво Айон се отчете с 21 точки за успеха на Реал, Родригес добави 17. За домакините Алберт Оливер наниза 18, а Ален Омич 17.

След тази победа Реал е на 3-ото място в класирането, а Гран Канария е на 5-ото с показатели 14 победи и 8 загуби.