Тръмп покани тима на шампиона Ню Йорк Никс в Белия дом Gulliver/GettyImages
Тръмп покани тима на шампиона Ню Йорк Никс в Белия дом

Баскетболният Ню Йорк Никс прие покана да посети Белия дом след спечелването на плейофите на НБА през сезон 2025-26.

„Получихме покана от Белия дом и я приехме. Все още трябва да уточним подробностите, но да, ще посетим Белия дом“, каза собственикът на отбора Джеймс Долан по радио WFAN. „Преди това поканих президента на САЩ - Доналд Тръмп да присъства на нашия мач. Той е мой приятел, познавам го от 30 години и съм много горд да доведа отбора в Белия дом“, добави Долан.

През 2025 г. Оклахома Сити Тъндър, които спечелиха шампионата на НБА избраха да не посещават Белия дом. По време на първото президентство на Тръмп, Голдън Стейт Уориърс, които ликуваха с титлата през 2017 и 2018 г., също отмениха ангажимента си./БТА

Google Добави ни в предпочитани източници в Google