Отборът на Олимпиакос направи впечатляващ обрат срещу немския АЛБА Берлин и спечелиха двубоя от баскетболната Евролига със 75:71 (10:22, 14:13, 27:9, 24:27), след като изоставаха с 15 точки към края на втората четвърт.

Момчетата на старши треньора Йоргос Барцокас записаха победа №5 от началото на сезона в най-силната клубна европейска надпревара и в момента се намират на третата позиция в генералното класиране с баланс 5-3. АЛБА е на другата крайност, след като записа петото си поражение през настоящата кампания - 17-а позиция с актив 1-5.

Българският национал Александър Везенков направи добър мач за тима си. Крилото вкара 11 точки, грабна 3 борби и отне 2 топки за 24 минути игрово време. От съотборницете му Шакийл МакКисик бе най-резултатен с 14 пункта, а Жан-Шарл Ливио завърши с 13 точки и 5 борби. За АЛБА Нилс Гифи бе най-добър с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Маодо Ло и Йоханес Тиман добавиха по 10 точки.

На 18 ноември АЛБА приема АСВЕЛ, а в същия ден Олимпиакос ще има тежката задача да гостува на лидера Барселона, който продължава да доказва защо е отбор №1 в баскетболната Евролига. "Каталунците" разрушиха Фенербахче с цели 42 точки разлика за безкомпромисната победа с 97:55 (28:17, 23:12, 18:9, 28:17) в среща от осмия кръг на турнира на богатите. Още в самото начало Барселона взе солидна преднина, след като дръпна с 11 точки, а оттам нататък мачът се превърна в детска игра за играчите на Шарунас Ясикевичус.

Така "лос кулес" продължават да са лидер в Евролигата със 7 успеха и само 1 поражение. Фенербахче пък инкасира втората най-голяма загуба в историята си (след 55:101 от Монтепаски Сиена през 2010-а), но продължава да държи място в топ 8 на надпреварата. Отборът на Игор Кокошков е седми с баланс от 4 победи и 4 загуби.