Никола Йокич отбеляза 19 точки за победа на Сърбия с 96:69 срещу Полша на Евробаскет, с което отборът на звездата на Денвър Нъгетс спечели първото място в група "D". Сърбите са с десет точки и две пред втория Финландия, а поляците продължават напред като трети в групата.

Йокич и компания ще започнат елиминациите срещу Италия в неделя от 19 часа българско време.

Сърбия нямаше особени проблеми в мача и поведе с 19 точки на полувремето при 52:33. Поляците не успяха да се стабилизират и започнаха последната четвъртина с изоставане от 22 точки, което бе увеличено до 27 в края на двубоя.

Николай Милутинов завърши с 16 точки за сърбите, а Марко Гудурич добави други 15. За поляците най-резултатен бе Михал Михалак, който вкара 17 точки.

Чехите се наложиха с 88:77 срещу Израел в директен мач за четвъртото място, което също дава право на участие в плейофите и мач срещу отбора на Гърция, който спечели с 90:69 срещу Естония и завърши първи в група "С".

Янис Антетокумбо отбеляза 28 точки за гърците и записа двойно повече от двамата най-резултатни след него - Костас Слукас и Костас Папаниколау.

Украйна спечели второто място в група "С", въпреки че в последния ден загуби с 85:90 срещу третия Хърватия. Италия пък заслужи четвъртата позиция след успех с 90:56 срещу Великобритания.