Черноморец победи с 3:1 загубилия през седмицата финала за Купата на България Пирин Благоевград в последния си домакински мач за сезона.

Акулите взеха преднина в двубоя в 11-ата минута. Траян Дянков центрира от пряк свободен удар, Николай Кръстев се извиси и с глава прониза Милчо Макенджиев. В 28-ата Мишел Платини намери добре Адриан Фернандес и той удвои резултата.

В 40-ата минута Спас Делев уцели лявата греда, а в 49-ата Драги Коцев отбеляза единственото попадение за орлетата, след като се възползва от грешка на Божилов.

Мишел Платини овенча добрата си игра с гол, след като на празна врата прати топката в мрежата в 81-ата минута след добавка, след като Макенджиев изби силен удар на Дуду.

Кръг преди края Черноморец е на шеста позиция с 40 точки, колкото има и Локомотив Пловдив. Пирин е десети с 34 точки, с равен актив с Миньор Перник.