Черно море победи с 2:0 Славия у дома в среща от 29-ия кръг на А група и мач преди края спечели бронзовите медали, а с това намери и място в европейските клубни турнири през следващия сезон.

Моряците започнаха силно мача, а агитката им, предвкусвайки успеха, прекъсна двубоя в началото с мощна димка. След няколко пропуска пред вратата на белите и само едно в полза на гостите, които си вкараха автогол секунди преди почивката.

В 44-ата минута Станислав Стоянов центрира опасно отдясно по атаката на Черно море, вратарят Емил Петров излезе да посрещне топката, но пред него бе Кавдански, който не видя стража и бранителят отклони топката в собствената си врата.

В края на първото полувреме Дениран Ортега получи неприятна травма, като на почивката напусна терена с помощта на инвалидна количка

Черно море подпечата успеха си в 52-ата минута , когато топката бе върната пред границата на наказателното поле към Атанас Борносузов, който с плътен удар по земя я прати в долния ляв ъгъл на влезлия като резерва вратар Йордан Господинов за 2:0.

Зелено-белите си гарантираха третото място кръг преди края, след като преднината им пред Литекс е четири точки, а пред Локомотив София - шест. Тимът на Никола Спасов ще играе в заменилия Купата на УЕФА турнир Лига Европа.