Ботев Пловдив взе изключително важна победа с 3:0 при гостуването си на Пирин в Благоевград. Трите точки задържаха «канарчетата» над чертата, а успехът и на Вихрен днес, направи мача от следващия кръг между Ботев и тима от Сандански на живот и смърт.

Пирин излезе с доста от резервите си срещу Ботев, за да запази титулярите свежи за предстоящия финал от турнира за Купата на България. Благоевградчани ще се изправят срещу Литекс за трофея във вторник на «Герена».

Ботев игра по-добре на стадион «Христо Ботев» и заслужено стигна до класическия успех. Николай Манчев откри резултата в осмата минута, когато с хубав, мощен удар от границата на наказателното поле матира Макенджиев.

През второто полувреме пловдивчани продължиха натиска и през второто полувреме, и заслужено стигнаха до още две попадения във вратата на Вихрен. И в двата случая се разписа Тодор Тимонов, който първо в 69-та, а после и в 90-та сложи точка на спора.