Пирин победи Черноморец с 2:1 в мач от 14-тия кръг на А група. Срещата в Благоевград трябваше да се играе в събота, но бе отменена с 24 часа заради обилния снеговалеж.

Херман Пиетробон откри резултата в 11-тата минута. Лъчезар Дафков проби защитата на Черноморец и с извеждащо подаване намери аржентинеца, който не сбърка от близко разстояние.

Само 120 секунди по-късно обаче Марсио се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и с точен удар изравни за 1:1.

В 41-вата минута съдията Цветан Георгиев отсъди дузпа за Пирин за игра с ръка на Николай Николов в наказателното поле. 11-метровият удар бе реализиран от Даниел Пеев, който стреля в центъра на вратата на Чворович.

На почивката треньорът на гостите Димитър Димитров – Херо протестира бурно от отсъдената дузпа при делегата на мача.

През втората част играта бе по-спокойно, като единствено Стоянов и Пиетробон за домакините и Марсио и Божилов за гостите пропуснаха изгодни положения за гол.

Във временното класиране Пирин излезе на 9-то място с 18 точки, точно зад Черноморец, като „акулите” са с точка повече.