С лекота Черно море спечели с класическото 3:0 при гостуването си на Видима Раковски, само три дни, след като загуби финала за Купата на България.

Георги Андонов даде преднина на варненците още в третата минута, а Мирослав Манолов покачи на 2:0 в 18-ата.

В 31-ата минута моряците получиха правото да изпълни дузпа , като капитанът Александър Александров – Кривия бе безпогрешен от бялата точка и оформи класическото 3:0.

Със спечелените три точки в Севлиево Черно море се изкачиха на петото място в крайното класиране на А група и ако има право, ще участва в последното издание на турнира Интертото.

Видима Раковски спечели едва четири от мачовете си през сезона и след една година в елита отново изпадна в Б група.