Спартак Варна победи с 2:1 Локомотив Пд пред близо 800 души в днешния двубой от 28-я кръг в А група и по този начин се спаси от изпадане.

Другите тимове в борбата за оцеляването – Марек и Беласица се издъниха – съответно с хикс и загуба – и по този начин варненци вече не са заплашени от изпадане през другия сезон.

Домакините днес откриха в началото на мача - в 12-та минута, когато Иван Найденов отбеляза с удар от въздуха, след като засече центриране отдясно на Велимир Иванович.

През второто полувреме паднаха и другите две попадения в срещата – по едно в двете врати.

Първо в 68-та минута играчите на Ради Здравков успяха да удвоят преднината си - пореден пробив на Иванович, Милиев го фаулира в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Найденов реализира 11-метровия наказателния удар за 2:0.

В самия край на срещата в 90-та минута гостите от Пловдив успяха да стигнат до почетно попадение - Явор Въндев вкара, след като излезе сам срещу вратаря Цанков и не сгреши.

След днешния 28-ми кръг Спартак Варна заема 12-то място с актив от 27 точки. Локомотив Пд пък е на 9-то с 39.