Литекс взе очаквана победа от Пирин с 1:0 в днешния мач от 22-я кръг във футболната А група.

На своя територия, ловчанлии не допуснаха изненада и се поздравиха с крайния успех. През цялото време на терена момчетата на Миодраг Иешич натискаха своя съперник, но все пак успяха да стигнат до само едно попадение във вратата на Чавдаров.

Такава беше картината на терена през първата част, през която обаче ловчанлии не съумяха да излязат напред в резултата.

Единственото попадение за Литекс бе дело на Сандриньо в 59-та минута – Венков се откъсна отляво, центрира в наказателното поле на Пирин, където Бибишков свали с топката към Сандриньо, а последният с мощен удар не остави шансове за вратаря на гостите.

Малко преди попадението, в 55-та минута, главният съдия Венцислав Кознички спести втори жълт картон на Коемджиев от благоевградчани, за грубо нарушение срещу футболист на Литекс.

В 87-та минута дойде и най-сериозният пропуск за играчите на Йордан Самоковлийски, когато след удар с глава на Хазуров, топката срещна дясната греда на Тодоров.

В крайна сметка, срещата завърши с минималната победа 1:0 за Литекс.

След днешния успех, ловчанлии са на четвъртото място с актив от 39 точки, а Пирин е на 9-то с 32.