Беласица победи Видима в опашкарското дерби на А група. Домакините от Петрич се наложиха с минималното 1:0 в среща от 22-я кръг на шампионата. Голът, който донесе така ценните три точки за състава на Беласица, бе реализиран от Маркес от дузпа.

Въпреки че не демонстрираха кой знае колко техника и красив футбол, двата отбора показаха, че ще се борят до последната минута за победата.

Днешният ден обаче се оказа щастлив само за домакините, които в 39-та минута получиха право да изпълняват дузпа, заради нарушение в наказателното поле срещу Кабранов. Точен от бялата точка бе Маркес, а това се оказа и достатъчно, за да могат домакините да стигнат до успеха.

Трите точки оставиха бела на 15-то място с 16 точки, докато Видима Раковски се намира на незавидната 16-а позиция с три точки по-малко от своя съперник.