ЛокомотивПловдив надигра с лекота Берое и възвърна увереността си след трите поредни загуби през пролетния полусезон. Домакините започнаха много силно и още в 3-та минута Анатоли Тодоров отблизо с глава пропусна да открие резултата.

Превъзходството на домакините продължи, но пропуски направиха Румен Горанов и Даксон.

В 35-та минута Мартин Сечков с глава вкара първия гол за домакините. Димитър Илиев направи 2:0 в 43-та минута също с удар с глава. Секунди преди почивката Юрсел Вели изпусна дузпа, отсъдено за нарушение срещу него. Той би слабо и вратарят на гостите Колев хвана топката.

Беройци играха много уплашено и през целия мач не създадоха нито едно реално голово положение.

Локомотивци продължиха да имат превъзходство и в 47-та минута Илиев уцели страничната греда. До края на мача домакините контролираха темпото, но не успяха да стигнат до трети гол.