Нюкасъл вкара само един-единствен гол на Металист Харков, при това от дузпа, но това се оказа достатъчно да прати „свраките“ на осминафинал. Там английският състав ще има за съперник Хановер или Анжи.

Папис Сисе имаше две страхотни възможности да открие резултата през първото полувреме в реванша, който започна от 0:0 – резултатът от първия мач в Нюкасъл. На стадиона в Харков, домакините имаха два пъти повече удари към вратата, но нямаха никакъв късмет.

Това се доказа в 64-та минута, когато Сисе спечели дузпа за Нюкасъл, след като вратарят Олександър Горяйнов го фаулира, опитвайки се да отрази лошо върната топка от страна на Папа Гай. От бялата точка, Шола Амеоби бе точен, и вкара на практика единствения гол в двата сблъсъка.

Тим Крул отново бе блестящ на вратата на англичаните, и спаси шутове на Вилиан и Джонатан Кристалдо, опитващи се да обърнат развоя на срещата.

Металист обаче не успя да пробие вратата на Нюкасъл, и отпада от надпреварата, макар и с високо вдигната глава.