Беласица записа първа победа от началото на А група. Петричани победиха с 1:0 Вихрен в югозападното дерби от третия кръг.

Домакините бяха по-мобилизирани и логично стигнаха бързо до попадение в противниковата врата.

В трета минута след колективна грешка в защитата на Вихрен, Ду Бала бе изведен сам срещу Шейтанов и бразилецът откри резултата.

След гола Вихрен натисна Беласица, но въпреки това не успя да създаде много добри положения за изравнително попадение.

В 58-та минута домакините имаха претенции за гол, но съдията Антон Генов бе категоричен, че вратаря на Вихрен Георги Шейтанов е уловил топката преди гол линията.

След 120 секунди отборът от Сандански отбеляза попадение чрез Адемар, но то бе отменено заради засада.

Беласица: Бахтерлиев, Диану, Трифонов, Личков, Дилгеров, Петров, Орловски, Маркес, Господинов, Пройков и Ду Бала.

Вихрен: Шейтанов, Георгиев, Симоеш, Христозов, Петров, Тешейра, Еривертон, Тиаго Коща, Луис Диаш и Мириан.