Българският национал Илиян Мицански вкара първия си гол с фланелката на немския Кайзерслаутерн. Нападателят се разписа при равенството 3:3 като домакин на Щутгарт. Българинът се появи на терена в началото на втората част и успя да се разпише шест минути, след влизането си в игра. Голът на Мицански бе първи за Кайзерслаутерн, който до този момент губеше с 0:3.

Голът на българина в 58-ата минута окрили домакините, които съумяха да стигнат до 3:3 през второто полувреме.

Бока и Какао дадоха заслужена преднина на Щутгарт до почивката, а в началото на втората част Гентнер напраши резултата класически с точно изпълнена дузпа. След третия гол във вратата на домакините, футболистите на Щутгарт видимо намалиха темпото, което обаче им изигра лоша шега.

Мицански се възползва от грешка на Буларуз в центъра на отбраната и от близко разстояние успя да вкара деблютния си гол за Кайзерлсаутерн. В рамките на шейсет секунди – от 76-ата до 78-ата минути, домакините вкараха нови два гола, с което доведоха резултата до 3:3. Точни за домакините бяха Иличевич и Абел.

В заключителните минути на срещата двата тима имаха още възмовности за гол, но в крайна сметка ново попадение на падна.