Българският представител в категория до 81 кг в олимпийския турнир по джудо Ивайло Иванов се добра до четвъртфиналите на надпреварата. Той победи сериозния си съперник от Южна Корея Сьон-су Лий и се добра до финалната осмица.

Иванов приложи техниката "вазари" по-малко от две минути преди края на схватката и това се оказа достатъчно за крайната му победа с 10:0. Българинът получи и две предупреждения от съдиите, но те не повлияха на крайния резултат и победата му.

Четвъртфиналната му битка ще започне около 19:00 часа българско време, като в нея да срещне американеца Травис Стивънс.

Мястото на тази фаза му гарантира минимум участие в репешажите за бронзов медал, които ще са по-късно тази вечер.