Хърватия отново демонстрира класата си в турнира по водна топка и се наложи с 12:8 (7:5) над Черна гора на полуфинала.

Така хърватите ще защитават титлата си от Лондон и очакват победителя от мача Италия- Сърбия. Черногорците ще могат да се утешат с евентуален бронз. Андро Бусле вкара 4 гола за победителите, а Анджело Сетка вкара 3. За Черна гора Драшко Ивович се разписа три пъти. Хърватите поведоха с 3:0 в началото, но 2 минути преди края на първата част Дарко Бругулян с далечен изстрел изравни сензационно за 3:3.

Все пак Бусле върна преднината на олимпийските шампиони малко преди края на частта, а до 2:30 минути преди края на полувремето отборите на два пъти бяха равни до 5:5. След началото на третия период хърватите поведоха с 8:5 с голове Сандро Сукно, Марко Мацан и Лончар, а Виекослав Паскович пропусна да намали. До края на мача черногорците не успяха да намалят на повече от два гола, а в края на мача резултатът набъбна до 12:8./БТА