Люис Хамилтън спечели Гран При на Мексико и по този начин запази интригата във Формула 1 и за последните два старта! Лидерът в генералното класиране Нико Розберг обаче свърши необходимото, завършвайки втори и запазвайки своята челна позиция. Себастиан Фетел зае последното място на подиума след ожесточена битка в края с Макс Ферстапен. Холандецът завърши трети, след като нарочно не пропусна пред себе си германеца след инцидент между двамата. В крайна сметка обаче Ферстапен получи наказание от 5 секунди и така остана пети, изпреварен и от съотборника му Даниел Рикиардо.

Кими Райконен финишира шести, следван от Нико Хюлкенберг, Валтери Ботас и Фелипе Маса, а топ 10 за радост на местните фенове допълни Серхио Перес.

Със спечелените точки Хамилтън намали с още 7 точки аванса на Розберг, който преди последните две състезания води с 19 точки на своя съотборник и може да си позволи още две втори места, за да триумфира със световната титла.

Хамилтън успя да триумфира след още едно перфектно проведено състезание, в което нито за миг не постави под съмнение победата си. Розберг също имаше сравнително спокойно състезание като с изключение на няколко обиколки, в които Ферстапен бе плътно зад него, нямаше проблеми да задържи втората позиция. Голямата борба се оказа за третото място като в крайна сметка в нея Фетел надделя над двата болида на Ред Бул.

Като цяло мексиканската надпревара предложи много емоции на феновете, различни стратегии на спиране в боксовете и доста изпреварвания.  За Хамилтън това бе победа №51 във Формула 1, с което Люис се изравни по този показател с легендата Ален Прост.

Ето и как се разви състезанието:

Двата болида на Мерцедес стартираха добре, но и двамата имаха проблем във втория завой. Хамилтън не успя да го вземе, след като предна дясна гума при него блокира. Британецът все пак мина през тревата и запази първото си място. В същото време Розберг, който имаше контакт с Макс Ферстапен, също мина през тревата и запази второто си място.

Първият отпаднал пък бе Паскал Верлайн, който бе ударен от Естебан Гутиерес.

На пистата се появи кола на сигурността, която остана две обиколки. В това време Даниел Рикиардо влезе в бокса.

При подновяването на битката топ 10 изглеждаше по следния начин: Хамилтън, Розберг, Ферстапен, Хюлкенберг, Райконен, Маса, Фетел, Ботас, Перес, Сайнс.

Първият от лидерите, който влезе в бокса бе Ферстапен в 13-ата обиколка. В същото време назад Рикиардо с "медиум" наваксваше позиция след позиция.

В следващите две обиколки интересна бе битката между Фелипе Маса и по-бързия зад него Себастиан Фетел. Германецът губеше ценно време в опита да изпревари бразилеца, заради което дори нарече своя колега "глупав", тъй като според него вреди не само на него, а и на себе си. Тази битка завърши в 15-ата обиколка, в която Маса влезе в бокса.

Отлична новина за домакините бе представянето на Серхио Перес, който стигна до 6-ата позиция.

Хамилтън влезе в бокса в 18-ата обиколка и излезе на четвърто място, точно зад Фетел. Розберг повтори упражнението в 20-ата обиколка като също постави гуми "медиум" и излезе зад двата болида на Ред Бул.

В 22-ата обиколка по-бързият Ферстапен бе пропуснат от своя съотборник Рикиардо и зае трето място като в този момент лидер бе Фетел, който все още не бе влизал в бокса.

32-ата обиколка бе тази, в която Фетел най-сетне влезе в бокса, излизайки шести. Това означаваше, че германецът със сигурност е заложил на тактика с едно спиране и ще се надява съперниците му да използват две.

Ферстапен постепенно намаляваше пасива си спрямо Розберг, а в 46-ата обиколка Райконен влезе за втори път в бокса.

В 50-ата Ферстапен настигна Розберг, но опита малко рискована атака за изпреварване, която сякаш успя в първия момент, но в последствие гумите на холандеца блокираха, Розберг си върна второто място, а в крайна сметка Ферстапен загуби ценни секунди.

В следващите обиколки Хамилтън и Розберг поддържаха еднакво темпо, а германецът успя дори да увеличи до 3 секунди аванса си пред Ферстапен. В същото време Фетел, с по-нови гуми постоянно намаляваше изоставането си спрямо първите трима. Най-бърз на пистата пък бе петият Рикиардо, който караше с меки сликове.

Битката в последните обиколки бе именно за третата позиция като тя бе изключително любопитна. Фетел настигна Ферстапен, който мина през тревата, за да запази позицията си. От бокса на Ред Бул обявиха на холандеца, че ще трябва да пропусне германеца, но младокът отказа да го направи като по този начин позволи на своя съотборник Рикиардо да се доближи максимално близо до Фетел. Това логично доведе до солидна доза обиди спрямо холандеца.

В крайна сметка Ферстапен премина финалната линия трети, но впоследствие получи наказание от 5 секунди, което го смъкна до пета позиция зад третия Фетел и четвъртия Рикиардо.