Люис Хамилтън спечели втора световна титла във Формула, след като триумфира за първи път през 2008-а година. Британецът спечели последното състезание за сезона – Гран При на Абу Даби и подпечата трофея си с 11-я си успех през сезона. Пилотът на Мерцедес завърши надпреварата с време 1:39:02.619 часа и затвори с една обиколка претендента за титлата Нико Розберг.

Втори завърши Фелипе Маса, а трети Валтери Ботас. Розберг, който бе в играта за титлата при пилотите до това последно състезание, имаше проблеми с автомобила и остана далеч назад. Така Розберг приключи като втори в генералното класиране, а на трето място при пилотите завърши дебютантът Даниел Рикардо с Ред Бул.

Люис Хамилтън стана едва 16-я пилот в историята на Формула 1, който печели повече от една титла. Освен това Хамилтън вече е едва четвъртия британец, който постига това. Той е един от малкото пилоти който е спечелил поне една победа във всеки сезон в който е участвал. През този сезон Люис стана и британецът с най-много победи във Формула 1 в историята.

Мерцедес пък счупи рекорда при конструкторите по брой победи в един сезон, след като заслужи 16 успеха и спечели титлата.

Розбрег и Хамилтън

източник: Gulliver/Getty Images

Люис Хамилтън стартира страхотно в Абу Даби и зае лидерската позиция, а още в първата обиколка направи 1.2 секунди преднина на Нико Розберг. В 11-ата обиколка Розберг мина през бокса и излезе трети след Люис Хамилтън и Фелипе Маса. Бразилецът поведе малко по-късно пред Хамилтън и Розберг. Грешка на германеца в завой номер 17 на 23-та обиколка направи преднината на неговия съотборник над 3 секунди.

Нико Розберг обаче понесе огромен удар, тъй като заради проблеми с автомобила в Гран При на Абу Даби. Някъде около средата на състезанието Розберг усети, че губи мощност и бе установен проблем в хибридния модул. Колата му нямаше достатъчно мощност и постепенно изостана, завършвайки 14-и.

Бразилският пилот на Макларън Фелипе Маса завърши на второто място с 2.5 секунди пасив от Хамилтън, а съотборникът му Ботас финишира трети. Даниел Рикардо, който финишира четвърти в Гран При на Абу Даби, спечели третото място в генералното класиране.