С решителен гол на Георги Пеев от дузпа Амкар обърна с 2:1 гостуващия Мордовия в мач от десетия кръг на руското първенство. Пеев влезе в началото на второто полувреме, а другият българин в състава от Перм - Петър Занев, записа пълни 90 минути в срещата.

Първото полувреме обаче приключи с пасив за домакините от Амкар. Руслан Мухаметшин успя да хване в крачка вратаря на тима от Перм Селихов и от съмнително за засада положение откри за Мордовия – 0:1 в 24-ата минута.

В 49-ата минута в игра за Амкар се появи като смяна и Георги Пеев, а скоро след това започна обратът в резултата. В 55-ата минута Пеев изпълни пряк свободен удар, но право в стената. В следващата минута обаче Алихан Шаваев стреля силно от 26 метра и порази целта – 1:1.

В 67-ата минута Амкар получи правото да изпълни дузпа и на бялата точка застана най-опитният - Георги Пеев. Българинът стреля безапелационно и направи резултата 2:1 за Амкар, което се оказа и крайният резултат.

Амкар е с 12 точки, с които заема 11-ото място в класирането, а Мордовия е 14-и със 7 точки.