Още два отбора от Бундеслигата изхвърчаха от битката в турнира за Купата на Германия.

След като във вторник Байер Леверкузен и Инголщад приключиха участието си в надпреварата, тази вечер те бяха последвани от Майнц и Дармщад.

Представящият се добре в елита Майнц не успя да се справи с втородивизионния Гройтер Фюрт, който постигна победа с 2:1 като домакин. Джон Кордоба откри за Майнц в 68-ата минута, но попадения на Сарарер в 79-ата и Бериша в 90-ата донесоха успеха за Фюрт.

Дармщад допусна още по-изненадващо поражение след 0:1 като гост на четвъртодивизионния Астория Валдорф. Холенбранд в 32-ата минута вкара единствения гол в мача.

Волфсбург също имаше проблеми, но все пак продължава напред след 1:0 като гост на Хайденхайм. Голмайстор за "вълците" бе Марио Гомес.

Хановер 96 също стигна до третия кръг на турнира, побеждавайки с разгромното 6:1 своя съперник от Втора Бундеслига Фортуна Дюселдорф.