Евертън допусна една от най-наивните си загуби през сезона. "Карамелите" паднаха с 2:3 от Уест Хем на свой терен, при положение че водеха с 2:0 по-малко от четвърт час преди края, а бяха изпуснали и дузпа.

Ромелу Лукаку откри в 13-та минута, но в 34-та мърсисайдци останаха с човек по-малко заради глупав втори жълт картон на Кевин Миралас. Но това не им попречи да поведат с 2:0 в 56-та след попадение на Аарън Ленън.

В 69-та минута Евертън можеше да реши всичко, но Ромелу Лукаку изпусна дузпа. И после се зареди нещастието за "карамелите". В 78-та минута Михаил Антонио намали, а само три по-късно Диафра Сако изравни резултата.

За да е пълно нещастието за мърсисайдци, в допълнителното време Димитри Пайе направи обрата пълен и занесе трите точки в Лондон. Какво интересно се случи в този мач, можете да видите в прикаченото видео.