Мениджърът на Евертън Роберто Мартинес беше подложен на сериозни критики от феновете на отбора след глупаво допуснатата загуба от Уест Хем. "Карамелите" паднаха с 2:3, въпреки че до 78-та минута водеха с 2:0, а изпуснаха и дузпа.

Запалянковците на мърсисайдци изпратиха хладно отбора след края на двубоя, а част от тях си го изкараха на испанеца. Чуха се и отделни освирквания, а после срещу него се изви истинска буря в Туитър.

Мартинес беше обвиняван за ранната смяна на най-добрия от Евертън на терена Аарън Ленън, за редицата грешки при подреждането на отбора в защита, както и за други неточности, които според привържениците са довели до поражението.

На практика, след тази загуба сезонът за "карамелите" свърши. Те нямат шансове да се преборят за евроквота през първенството и им остава единствено шансът да спечелят ФА Къп. Но на четвъртфиналите имат мач с Челси и ако и той бъде загубен, кампанията им ще приключи още в средата на март.