Победната серия на Ботев Пловдив в контролите спря след 0:0 срещу Слован Братислава. Словаците, които бяха отстранени от Лудогорец в квалификационните кръгове на Шампионската лига през миналия сезон, успяха да стигнат до реми въпреки по-активната игра на пловдивчани.

Любослав Пенев даде шанс на почти всички футболисти да запишат минути в проверката, която се явява трета за „канарчетата“ след успехите над Санкт Пьолтен (4:2) и Адмира Вакер (3:0).

Мачът стартира при доста неприятни метеорологични условия, като силен дъжд и бурен вятър съпътстваха първия четвърт час на срещата. Едва след като времето поутихна, Ботев успя да създаде нещо по-интересно. Божидар Васев стреля от около 20-ина метра в 20-ата минута, но не успя да затрудни стража Терниш.

Луис Педро и Цветелин Чунчуков демонстрираха чудесно разбирателство в атака, като често тормозеха защитниците на Слован. В 26-ата минута холандецът изведе своя по-млад съотборник сам срещу вратаря, който обаче притича навреме и пресече подаването.

След почивката Любо Пенев започна да ротира състава си, като в 58-ата минута резервата Ромарио пропиля чудесна възможност. Васев пусна към Вандер Виейра на фланга, който пък центрира към далечната греда, където Кортзорг засече с глава, ала малко над напречната греда.

Слован рядко успяваше да застраши пловдивчани, като Роберт Матейка се отличи се единствения по-опасен изстрел в 66-ата минута. В ответната атака Ботев претендира за дузпа, но съдията остави играта да продължи. Анисе и Ромарио разиграха добре, за да изведат Иван Цветков сам срещу вратаря, а защитник блокира паса, като „жълто-черните“ безуспешно искаха да бъде отсъдена игра с ръка.

Последната проверка на Ботев в Австрия ще бъде срещу словенския НК Целе на 21 юни от 18 часа наше време.