Отборът на Лудогорец записа четвърта победа в контролите на английска земя, след като победи Динамо Букурещ с 4:2.

Българският шампион има 100-процентова успеваемост в приятелските срещи, проведени на Острова.

Момчетата на Стойчо Стоев оставиха добри впечатления във всички спаринги от предсезонната подготовка до този момент. Разградчани се наложиха с 4:2 над Стяуа, записаха успех над Хартс с 2:0, а най-изразителният им успех дойде срещу Конас Куей, когато „орлите“ победиха с гръмкото 7:0.

Наставникът на Лудогорец започна спаринга с Владислав Стоянов на вратата. В защита - Шоко, Георги Терзиев, Козмин Моци и Йордан Минев. Вътрешните полузащитници - Христо Златински и Абел Анисе, а по крилата действаха Йерун Луму и Дани Абало. Марселиньо заигра зад нападателя Жуниор Кишада. През второто полувреме се появиха още Безяк, Мисиджан, Михаил Александров, Ешпиньо, Вандерсон, Дяков, Витиня, Кайсара, Александър Александров, Мантула и Чворович.

Отборът на Лудогорец откри резултата още в 5-та минута. След грешка в защитата на Динамо, Кишада остана сам срещу вратаря и се разписа за 1:0 след удар отдясно.

В 33-та минута Даниел Абало се възползва от добър пас на Йордан Минев и реализира с удар по земя за 2:0.

Резултатът набъбна на 3:0 още преди почивката. В 40-та минута след атака на скорост, последва много добро центриране отдясно на Шоко, Марселиньо засече за 3:0.

След почивката Динамо Букурещ успя да реализира две попадения, на двама играчи, влезли като резерви на почивката. Денис Лемак върна едно попадение в 49-та минута, а Богдан Гавриля направи резултата 3:2 в 55-та минута.

Последваха нови силни минути за Лудогорец. След самостоятелен рейд на Даниел Абало отляво, резултатът отново бе променен - 4:2.

До края на срещата Върджил Мисиджан и Михаил Александров създадоха по едно по-сериозно положение пред мрежата на Динамо Букурещ, но стражът на румънския тим се противопостави на желанието на играчите да реализират нови попадения.

След по-малко от 24 часа Лудогорец ще изиграе и последната си контрола преди да се прибере в България. Разградчани ще срещнат АЕЛ Лимасол, отборът, воден от бившия наставник на „орлите” Ивайло Петев.