Берое победи с 2:0 Партизан в демонстративния мач по случай вековния си юбилей. Заралии направиха празника за своите запалянковци още по-зрелищен, а точни за успеха бяха Елиаш (42-ата минута) и Исмаил Иса (73-ата минута).

Берое бе изведен от бележит треньорски екип срещу „гробарите“. Евгени Янчовск и Петко Петков бяха двамата наставници край тъчлинията. Наставникът, извел заралии до титлата през 1986-а година и голмайстор номер 1 на старозагорци бяха бурно аплодирани от феновете, при появата си на терена.

Двамата българи в редиците на Партизан – Валери Божинов и Иван Бандаловски – започнаха като титуляри. Божинов бе заменен в 65-ата минута, а Бандаловски остана до самия край.

Празничният мач между българите и сърбите премина сравнително равностойно през първото полувреме, а във втората част старозагорци доминираха осезаемо.

В 18-ата минута Георги Андонов стреля от фаул, но топката бе изчистена в корнер, от който не произлезе нищо. Малко след това Андонов изпълни нов пряко свободен удар, а този път топката мина в страни от левия стълб.

Беройци напрвиха добра атака в 31-ата минута, когато Елиаш подаде към Георги Сърмов в наказателното поле. Сърмов нанесе удар, но в страни от левия стълб на Филип Кляжич.

Три минути по-късно при една центрирана топка в наказателното поле, Валери Божинов отигра, но ударът му излезе в аут.

Берое поведе след 42 минути игра. След центриране в наказателното поле на Партизан, отбраната на „гробарите“ допусна неразбирателство, в резултат на което Елиаш остана непокрит и от близка дистанция се разписа за 1:0.

През второто полувреме Берое започна по-активно мача, като заралии стигнаха до няколко добри положения. Същевременно сърбите получиха право да изпълнят фаул в 61-ата минута. Валери Божинов застана зад топката и стреля, но Илко Пиргов демонстрира бдителност и спаси. Минута по-късно Делев се озова на чудесна позиция, но бе в засада. В 64-ата минута Партизан направи страхотна атака. След центриране от дясно, Влахович засече от близка дистанция, но Пиргов закова топката.

Берое удови аванса си в 73-ата минута. Исмаил Иса се възползва максимално от разкрила се пред него ситуация и се разписа за 2:0 след подаване на Спас Делев.

В заключителните минути тимът от западната ни съседка имаше добро положение, но Богомил Цинцарски спаси.

Състави:

Берое (Стара Загора): 23. Илко Пиргов (76' 1. Богомил Цинцарски)- 9. Емин Ахмед (46' 15. Ивелин Илиев) , 3. Иво Иванов (к) (46' 24. Венцислав Василев), 4. Веселин Пенев, 2. Илия Миланов - 5. Георги Динков (46' 21. Станислав Костов), 10. Елиаш (46' 19. Ивайло Ангелов), 6. Том (46' 13. Бенджамин Морел)- 8. Георги Сърмов (46' 17. Педро Маркеш), 7. Георги Андонов (46' 14. Георги Божилов (79' 23. Стивън Петков) - 11. Неманя Милисавлевич (46' 16. Спас Делев); старши треньори: Евгени Янчовски и Петко Петков

Партизан (Белград, Сърбия): 12. Филип Кляжич - 2. Иван Бандаловски, 31. Никола Миленкович, 5. Миладин Стеванович, 19. Александър Субич - 21. Марко Йетович, 28. Иван Петрович, 91. Ален Стеванович, 27. Небойша Косович - 11. Фофана, 86. Валери Божинов; неизползвани резерви: 61. Марко Йовичич, 4. Мирослав Вуличевич, 8. Владимир Семерджиев, 51. Сава Петров, 30. Велико Бирманчевич, 9. Душан Влахович, 20 Саша Лукич; старши треньор: Иван Томич