Славия спечели с минималното 1:0 срещу Ботев при гостуването на Коматево от петия кръг на А група. Победата за „белите“ дойде след много красив гол дело на Ивайло Димитров в 60-та минута. Домакините на два пъти нацелиха гредите зад Марио Кирев, докато футболистите на Славия сториха това само веднъж. Двата отбора представиха доста открит футбол. Ботев доминираше, но играчите на Славия играеха отлично на контраатака и пропуснаха много отлични положения пред вратата на Виктор Голас.

Славия организира много добра атака в 23-та минута, когато Джереми Манзоро центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Янис Карабельов стреля отблизо с глава, но топката срещна левия стълб на вратата на Виктор Голас.

В 44-та минута Манзоро центрира в наказателното поле на Ботев, където Пламен Николов влезе в единоборство с Ивайло Димитров, съдията Никола Попов прецени, че няма основание да свири дузпа за Славия.

В допълнителното време на първата част се стигна до спречкване между Джереми Манзоро и Радослав Терзиев, а съдията Никола Попов им показа жълти картони, както и на Марио Кирев, и на Йордан Христов.

Единственият гол в срещата падна в 60-та минута, когато Ивайло Димитров с удар от около 20 метра изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Виктор Голас.

Славия направи отлична атака в 69-та минута, когато Манзоро излезе на чудесна позиция и стреля, но  встрани от десния стълб на вратата на Виктор Голас.

Ботев можеше да изравни резултата в 70-та минута, но след удара на Даниел Генов топката срещна левия стълб на вратата на Марио Кирев.

В 74-та минута Джереми Манзоро се откъсна зад отбраната на Ботев, но се забави със завършващия удар и това позволи на Лазар Марин в последния момент да избие топката в корнер.

Ботев изгради добра комбинация в 77-та минута, когато Даниел Генов подаде към Божидар Васев, който стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Марио Кирев.

Две минути по-късно Божидар Васев отправи далечен удар, но Кирев внимаваше и спаси.

Диего Фераресо направи двойно подаване с Франк Мбарга в 88-та минута, след което бразилецът стреля, но право във Виктор Голас, който успя да спаси.

В добавеното време на срещата Франк Мбарга пусна отличен извеждащ пас към Джереми Манзоро, който излезе сам срещу Виктор Голас, но вратарят успя да спаси удара му.

Славия се изкачи на второ място в класирането с 10 точки, докато Ботев е на седма позиция с 5 точки.

Ботев: 1.Виктор Голас, 11.Йордан Христов , 22.Пламен Николов, 18.Радослав Терзиев , 24.Лазар Марин, 17.Лъчезар Балтанов , 88.Милен Гамаков, 8.Божидар Васев, 7.Мариян Огнянов (64' - 20.Серкан Юсеин), 96.Даниел Генов, 9.Александър Колев

Славия: 13.Maрио Кирев , 25.Цветомир Панов, 6.Живко Атанасов, 3.Димитър Пиргов (63' - 15.Пламен Крачунов), 87.Диего Фераресо , 22.Владимир Семерджиев (73' - 5.Франк Мбарга), 10.Янис Карабельов, 27.Емил Мартинов, 71.Антон Карачанаков (81' - 9.Матийо Мансе ), 7.Жереми Манзоро , 14.Ивайло Димитров