Лудогорец обърна Локомотив Сф с 5:1, след като губеше с 0:1, и с тази си убедителна победа съкрати дистанцията от ЦСКА в челото на само три точки. По-рано днес „червените“ не можаха да бият Марек, завършвайки 0:0.

Локо Сф се съпротивляваше дълго на шампионите и дори поведе в резултата, но накрая рухна, след като остана и с 10 души заради червения картон на Румен Трифонов в 69-ата минута.

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе направил някои рокади в състава си, с оглед на последния мач, който отборът изигра – срещу Ливърпул през седмицата.

От състава на Локо Сф пък отсъстваха поради контузии титулярните централни бранители Сашо Бранеков и Марко Ранджелович, което бе сериозен минус за „червено-черните“.

Мачът започна с очакван натиск на шампионите. Още в началните минути пред Дани Абало и Марселиньо се разкриха добри възможности за гол, но и двамата изпратиха топката в аут, съответно с крак и с глава.

„Железничарите“ предложиха прибрана и концентрирана игра в противовес на атакуващите действия на „орлите“.

Това поведение на софиянци обаче се оказа печелившо и те се възползваха от една грешка на Козмин Моци, за да открият резултата в 34-ата минута. Тогава Даниел Генов отне топката, напредна по дясното крило и пусна успореден пас към точката на дузпата. Ламжед Шехуди пропусна топката и тя отиде у непокрития Владислав Романов, който вкара – 0:1.

Минута преди края на полувремето обаче Лудогорец изравни. Кайсара центрира отдясно, Елтон пропусна да покрие нисичкия Вандерсон и бразилецът вкара за 1:1.

Второто полувреме започна по същия начин – с натиск на Лудогорец. Пробив на Кайсара отдясно завърши с пас по трева към Марселиньо, който вкара за 2:1 в 54-ата минута.

После и пред Моци се откри шанс да вкара гол с глава, но ударът му прати топката на сантиметри от вратата.

Вандерсон също можеше да покачи резултата, но необозпокояван от точката на дузпата изпрати топката в аут.

Двадесетина минути преди края Локомотив Сф остана с човек по-малко. Румен Трифонов фаулира грубо Дани Абало, получи втори жълт и съответно червен картон.

В 78-ата минута Лудогорец вкара и трети гол, почти копие на втория. Дани Абало пусна усперодно на вратата и там Марселиньо засече с втория си гол в мача.

После и Юнес Хамза се разписа в 81-вата за 4:1, а в 90-ата Дани Абало направи победата на Лудогорец разгромна – 5:1.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ СФ 5:1

Голмастори: 0:1 Владислав Романов 34, 1:1 Вандерсон 44, 2:1 Марселиньо 54, 3:1 Марселиньо 78, 4:1 Юнес Хамза 81, 5:1 Дани Абало 90

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Козмин Моци, Александър Александров, Йордан Минев, Христо Златински /85-Себастиан Ернандес/, Вандерсон, Светослав Дяков, Даниел Абало, Жуниор Кишада /76-Юнес Хамза/, Марселиньо /Милан Борян, Александър Василев /88-Вандерсон/, Витиня, Александър Барт, Фабиньо Ешпиньо, Себастиан Ернандес, Юнес Хамза/ Старши треньор – Георги Дерменджиев.

ЛОКОМОТИВ СФ: Божидар Митрев, Румен Трифонов, Камен Хаджиев, Траян Траянов, Елтон дош Рейш, Евертон Джилио-Том, Иво Иванов /72-Йордан Тодоров/, Владислав Романов, Антонио Ливраменто /89-Даниел Васев/, Даниел Генов, Ламжед Шехуди /86-Александър Манолов/ /Валентин Галев, Йордан Тодоров, Даниел Васев, Антон Славчев, Димитър Велковски, Александър Манолов, Георг Василев/ Старши треньор – Димитър Васев.