Лудогорец отново надви Стяуа, този път с 3:0 в контрола, играна в турския курорт Белек. „орлите“ бяха по-добрият тим от двата и заслужено победиха с головете на Козмин Моци в 14-ата и Жуниор Кишада в 40-ата. В самия край Цветелин Чунчуков затвърди победата на Лудогорец на 3:0.

Това е четвъртата победа от четири мача в контролите за Лудогорец.

През първото полувреме Лудогорец показа игра, с която напомни за най-добрия си период, именно когато отстрани драматично Стяуа и се класира за групите в Шампионската лига. Българският първенец разиграваше бързо и точно топката и определено стоеше по-добре на терена.

Груба грешка в 13-ата минута на румънския вратар Ница не бе използвана от Вандерсон, който спечели само корнер. Веднага след него центрираната топка бе засечена от „черната котка“ за Стяуа Козмин Моци и с глава той откри резултата в 14-ата минута – 1:0

Лудогорец продължи да бъде по-добрият тим и с елегантни действия контролираше действията на игрището. Така се стигна и до втория гол за българския тим. С хубав удар от средна дистанция Жуниор Кишада намери горния ляв ъгъл на румънската врата за 2:0.

Футболистите на Лудогорец и Стяуа имаха две спречквания през първото полувреме. Независимо от факта, че мачът бе контролен, двата отбора влязоха в ръкопашни схватки в 17-ата и 32-ата минута. В първия случай Чиприан Марика хвана за врата Светльо Дяков, а във втория по-бързо се стигна до успокояване на страстите.

Лудогорец продължи да контролира събитията и през второто полувреме. Българите действаха стабилно в средата на терена, с къси и бързи пасове, в свой стил, и държаха далеч от вратата си играчите на Стяуа.

Нещо повече – Кишада и Вандерсон имаха чудесни възможности в 69-ата и 71-ата минута, за да покачат резултата, но не успяха да го сторят.

Единствената голова възможност за румънците се откри пред резервата Карп в 85-ата минута, но той не засече точно топката.

В края Чунчуков с глава напправи победата на Лудогорец класическа - 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ - СТЯУА 3:0

1:0 Козмин Моци 14

2:0 Жуниор Кишада 40

3:0 Цветелин Чунчуков 90

Проследихме мача минута по минута

1 - Начало на мача

9 - Хубав пас към бързия Лукоки, вратарят на Стяуа Ница се хвърля в краката му и улавя топката.

13 - Невероятна грешка на вратаря на Стяуа Ница, който губи топката от Марселиньо. Впоследствие Вандерсон не успява да отправи добър удар и печели само корнер.

14 - Гол на Козмин Моци! С глава той е точен след изпълнението на корнера и Лудогорец повежда с 1:0.

17 - Спречкване между двата отбора. Чиприан Марика хвана за врата Дяков.

20 - Фаул в полза Стяуа, на опасно място фронтално. Удар на Марика право в стената, а след него корнер.

21 - Нов корнер и разбъркване, но играта е спряна след високо вдигнат крак на румънски футболист.

32 - Ново спречкване между играчи на двата отбора, но те са разтървани.

40 - 2:0 за Лудогорец! Чудесен удар на Кишада изпраща топката в горния ляв ъгъл на румънската врата.

45 - Край на първото полувреме - 2:0 за Лудогорец срещу Стяуа.

46 - Начало на второто полувреме. Йордан Минев се появи в игра за Лудогорец на мястото на Витиня. Абел Анисе също вече е на терена.

50 - Удар от дистанция на Адриан Попа, към Владо Стоянов, който спокойно лови.

55 - Опасна контра на Стяуа, но румънците не успяват да стигнат до удар.

63 - Удар от фаул на Марселиньо, над вратата на Стяуа.

65 - Корнер за румънците. Удар с глава на Пап, встрани от вратата на Стоянов.

66 - В състава на Стяуа са извършени нови 3 смени в рамките на няколко минути.

69 - Сериозен пропуск на Кишада, топката минава на сантиметри встрани от вратата на Стяуа.

71 - Нов пропуск след мълниеносна атака на Лудогорец. Кишада подаде на Вандерсон, но шутът му бе неточен.

77 - Регекампф продължава със смените, сега прави двойна.

79 - Смяна и в Лудогорец. Кишада излиза, сменен от Чунчуков.

81 - Опасен изстрел от фаул на Натанаел, топката мина коварно покрай вратата на Стяуа.

82- Нова добра атака на Лудогорец, маркирана е засада.

84 - Ангуло и Денислав Александров се появяват в игра за Лудогорец.

85 - Резервата Карп засече опасно топката, но не успя да уцели вратата на Лудогорец.

90 - 3:0 за Лудогорец! Центриране на Марселиньо и Чунчуков с глава вкарва третия гол за нашите.

90 - Край на мача - 3:0 за Лудогорец!

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 77 Витиня, 27 Козмин Моци, 55 Георги Терзиев, 6 Натанаел, 18 Светослав Дяков, 8 Лукас Саша, 90 Джоди Лукоки, 84 Марселиньо, 88 Вандерсон, 11 Жуниор Кишада /Резерви: 33 Георги Аргилашки, 25 Йордан Минев, 16 Браян Ангуло, 3 Тейнур Марем, 37 Венцислав Керчев, 12 Абел Анисе, 80 Денислав Александров, 17 Цветелин Чунчуков/ Старши треньор - Георги Дерменджиев.

Препелица, Кешеру, Александров, Кафу, Сисиньо и Александър Василев няма да вземат участие в мача.

СТЯУА: 1 Ница, 13 Тошка, 6 Пап, 33 Варела, 15 Момчилович, 25 Пинтилии, 55 Бурчеану, 77 Ади Попа, 7 Кипчиу,5  Жужу, 9  Марика /12 Кожокару, 2 Ръпа, Карп, 8 Филип, Муниру, 20 Бауаб, 22 Първулеску, 92 Читошка/ Старши треньор - Лауренциу Регекампф

СЪДИЯ: Мустафа Шаджик /Тур/