Лудогорец постигна класическа победа с 3:0 срещу БАТЕ Борисов в последната си контрола от подготвителния лагер на отбора в Ангалия. Разградчани доминираха над своя съперник, като можеха да постигнат и по-убедителна победа.

Лудогорец поведе в резултата в 19-та минута, когато Вандерсон направи добър рейд, след което с удар от границата на наказателното поле на БАТЕ изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Черник.

Владислав Стоянов се прояви сигурно в 30-та минута, когато отрази удар на Пик.

БАТЕ имаше невероятна възможност да изравни резултата в 35-та минута, когато Карнитски бе изведен на добра позиция и той стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Владислав Стоянов отрази нов опасен удар на Картински в 53-та минута.

Лудогорец удвои своята преднина в 56-та минута, когато Вандерсон получи отличен извеждащ пас и изскочи сам срещу вратаря на БАТЕ, а след това го преодоля и вкара в опразнената врата. Футболистите на БАТЕ имаха претенции за засада, които съдията не уважи.

Лудогорец - БАТЕ 3:0

източник: Валентин Грънчаров, Gong.bg

Футболистите на двата отбора се спречкаха в 70-та минута, когато Натанаел удари плесница на Антилевски. Съдията показа директни червени картони и на двамата футболисти, но и двата отбора завършиха в пълни състави, тъй като изгонените играчи бяха заменени.

Лудогорец реализира трети гол в 75-та минута, когато Вандерсон с много добър пас намери Джонатан Кафу в наказателното поле на БАТЕ, а бразилецът не пропусна да вкара за 3:0 и да оформи крайния резултат в срещата.

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов – 25. Йордан Минев, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев (46' - 37. Венцислав Керчев), 6. Натанаел (71' - 77. Витиня) – 18. Светослав Дяков, 8. Лукас Саша (46' - 12. Абел Анисе) – 22. Джонатан Кафу (85' - 7. Михаил Александров), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон – 11. Жуниор Кишада (резерви: 1. Милан Борян, 16. Браян Ангуло, 3. Тейнур Марем, 19. Александър Василев, 30. Андрей Препелица, 92. Джоди Лукоки, 17. Цветелин Чунчуков) треньор: Георги Дерменджиев

БАТЕ Борисов: 16. Черник, 4. Дубра, 7. Карнитски, 9. Родионов, 15. Жавнерчик, 25. Риос, 42. Володко, 44. Иванич, 46. Милунович, 55. Олехнович, 77. Пик

90' Край на мача!

75' Гол за Лудогорец - 3:0! Вандерсон с много добър пас намери Джонатан Кафу в наказателното поле на БАТЕ, а бразилецът не пропусна да вкара за 3:0.

70' Натанаел удари плесница на влезлия преди минути Антилевски. Съдията показа директни червени картони и на двамата футболисти. Витиня се появи в игра на мястото на Натанаел.

67' Кишада стреля, но Черник спаси.

56' Гол за Лудогорец - 2:0! Много хубав извеждащ пас към Вандерсон, който изскочи сам срещу вратаря на БАТЕ, а след това го преодоля и вкара в опразнената врата. Футболистите на БАТЕ имаха претенции за засада, които съдията неуважи.

53' Центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец, след което Карнитски стреля, но Владислав Стоянов бе на място и спаси.

52' Хубав удар на Кишада, но над напречната греда в аут.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

35' Невероятна възможност БАТЕ да изравни резултата, но след удара на Карнитски топката премина встрани от десния стълб на вратата на Владислав Стоянов.

34' Йордан Минев стреля от въздуха, но над напречната греда.

31' Жълти картони за Георги Терзиев и за Володко.

30' Пик стреля, но Владислав Стоянов улови без проблеми.

19' Гол за Лудогорец 1:0! Вандерсон направи добър рейд, след което с удар от границата на наказателното поле на БАТЕ изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Черник.

14' Милунович стреля, но Владислав Стоянов спаси.

8' Равностойно начало на мача.

Националният селекционер на България Ивайло Петев гледа мача в компанията на старши треньора на Астана Станимир Стоилов и на Христо Йовов.