Локомотив Пловдив стартира с победа контролите в Турция, предава клубния сайт. "Черно-белите" се наложиха с 5:0 над камерунския SIBM Training Center.

Повечето головете за смърфовете паднаха през второто полувреме. Първите 45 минути завършиха при резултат 1:0 за Локомотив с автогол на SIBM.

"Смърфовете" започнаха по-активно срещата. Още в 4-ата минута Райков центрира от корнер. Топката полетя коварно към защитник на SIBM, който откри резултата, но за Локомотив.

В 14-ата минута Симеон Райков пробва здравината на гредата след извеждащ пас на Умарбаев.

В 32-ата минута футболист на Локомотив Пловдив бе фаулиран в наказателното поле, но съдията отсъди фал извън зоната на вратаря.

През втората част Илиан Илиев излезе с изцяло различен състав и головете не закъсняха.

В 48-мата минута Веселин Марчев вкара за 2:0. Последваха няколко опасни атаки на "смърфовете", за да се стигне до гол на Мартин Камбуров. Веско Марчев вкара втория си гол в мача за 4:0.

Крайното 5:0 фиксира Дани Кики в 90-ата минута.