Локомотив Пловдив и Славия си поделиха по една точка в мача помежду им от 2-я кръг на А група. Двата отбора завършиха 1:1 пред около 4 хиляди зрители на стадиона в парк „Лаута“. Дани Кики изведе Локомотив напред в резултата в 30-та минута, но Мишел Платини изравни резултата в 52-та минута. По този начин и двата отбора остават без загуба от началото на сезона. Локомотив има 2 точки след две равенства, а Славия има 4 точки.

Първото по-сериозно положение в мача бе в 29-та минута пред вратата на Локомотив Пловдив. Станислав Генчев стреля от дъгата на наказателното поле на Локомотив, но Йордан Господинов спаси без никакви проблеми.

Локомотив Пловдив поведе в 30-та минута, когато Благой Наков подаде към Дани Кики, който стреля от дъгата на наказателното поле на Славия и изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Петков.

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Неделчо Матушев направи принудителна смяна в 39-та минута, когато Богомил Дяков получи контузия и бе сменен от Георги Вълчев.

В началото на второто полувреме отборът на Славия имаше надмощие и логично стигна до изравнително попадение в 52-та минута. Фернандо да Силва центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив, след което Мишел Платини засече топката с глава и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Йордан Господинов.

Две минути по-късно Димитър Пиргов стреля с глава, но неточно в аут.

Домакините можеха да излязат отново напред в резултата в 58-та минута, когато Благой Наков отправи изненадващ удар от около 22 метра, от въздуха, но Георги Петков успя да се разтегне и да избие топката в корнер.

Славия организира добра атака в 62-та минута, когато Фернандо да Силва премина през трима играчи на Локомотив, след което подаде към Жереми Манзоро, който стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Йордан Господинов.

Славия получи правото да изпълни опасен пряк свободен удар в 79-та минута, но Карлос Фонсека стреля много посредствено и изкара топката в аут.

Мичел Бургзорг се опита да изненада Йордан Господинов с диагонален удар от въздуха в 84-та минута, но топката излезе в аут.

Последната сериозна възможност в мача за Славия бе в 87-та минута, когато Жереми Манзоро намери Иван Вълчанов в наказателното поле на Локомотив. Той стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Локомотив Пловдив – Славия 1:1

1:0 Дани Кики 30'

1:1 Мишел Платини 52'

Локомотив Пловдив:12.Йордан Господинов - 2.Ивайло Димитров, 15.Ангел Грънчов, 5.Деян Молдованов, 4.Венелин Филипов (57' -18.Христо Стамов) - 17.Богомил Дяков (39' -11.Георги Вълчев), 19.Ванчо Траянов, 6.Благой Наков - 14.Станислав Маламов (77' – 21. Бирсент Карагерен), 10.Александър Якимов - 9.Дани Кики.

Славия: 1.Георги Петков - 25.Цветомир Панов, 3.Димитър Пиргов, 26.Димитър Везалов, 4.Кире Ристевски - 11.Мичел Бургзорг (90' – 9. Вилиан Бижев), 8.Станислав Генчев - 7.Жереми Манзоро, 33.Карлос Фонсека (86' – 71. Диего Фераресо), 10.Фернандо Да Силва (79' – 20. Иван Вълчанов) - 20.Мишел Платини.