Новият член на А група – Хасково стартира победно предсезонните си контроли и надигра с 2:1 формацията на Берое до 21-годишна възраст. Двата отбора изиграха здрав двубой с многобройни единоборства и по-малко положения пред двете врати. Въпреки голямата разлика във възрастта между двата състава, възпитаниците на Иван Гаджев се представиха много добре и само малшансът ги лиши от успех, предава официалният сайт на старозагорци.

В 12-ата минута на срещата Венцислав Иванов премина през трима бранители на гостите и завърши самостоятелния си рейд с удар от границата на наказателното поле, отразен от Николай Банков в ъглов удар.

Три минути след това Димитър Алексиев намери в големия пеналт непокрития Владислав Узунов, който от близка дистанция с премерен удар откри резултата.

Хасково се наложи с 2:1 над младежите на Берое.

източник: beroe.bg

Две минути по-късно бившият играч на „зелено-белите“ Емил Ангелов се възползва от грешка в отбраната на старозагорци и напредна диагонално няколко метра, за да навлезе в наказателното поле, откъдето стреля, но топката не намери целта, преминавайки над напречната греда.

В 37-ата минута беройци успяха да изравнят резултата. Николай Георгиев получи кълбото вдясно по атаката и веднага потърси Ивелин Илиев, който съобразително прати топката неспасяемо в далечния долен ъгъл на вратата за 1:1.

Три минути след това Николай Димитров от Хасково бе намерен в наказателното поле и при идентична от първия гол ситуация възстанови преднината на гостите.

В 42-ата минута Димитър Трайков пробва удар от далечна дистанция, който попадна директно в Николай Банков.

На почивката бившият състезател на Берое Емил Ангелов отстъпи мястото си на Мартин Райнов, който е продукт на школата на „зелено-белите“.

След точно час игра Димитър Трайков центрира от ъглов удар в големия пеналт, където Диян Динев засече кълбото с глава, пращайки го прекалено слабо и вратарят на Хасково се справи в ситуацията.

В 76-ата минута Александър Манолов пробва параболичен удар от далечна дистанция, преминал над целта.

До края на двубоя и двата отбора не успяха да организират по-чисти положения и се разделиха при резултат 2:1 за Хасково, който другата седмица отново гостува в Стара Загора, но за да се изправят срещу мъжкия състав на Берое.

Берое U21 – Хасково 1:2

голмайстори: 0:1 Владислав Узунов 15′, 1:1 Ивелин Илиев 37′, 1:2 Николай Димитров 40′

Берое U21: Михаил Михайлов, Николай Георгиев, Жюлиен Бенков, Диян Динев, Борислав Желязков, Кирил Личев, Пейчо Енчев, Ивелин Илиев, Венцислав Иванов, Димитър Трайков, Кристофър Димитров (Ивайло Ангелов, Христо Митев, Александър Манолов, Димитър Видев, Божидар Симеонов, Емин Ахмед, Борислав Русков); старши треньор: Иван Гаджев

Хасково: Николай Банков, Костадин Илчев, Иван Сиерлев, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Владислав Узунов, Васил Велев, Недялко Хубенов, Емил Ангелов, Вълчо Чанев, Димитър Алексиев (Емил Данчев, Делен Лозев, Милко Плахов, Мариус Найденов, Мартин Райнов,Томи Димов)