Ботев приключи с контролите си от лятната подготовка. В последната от тях "канарчетата" победиха младежката си формация с 4:0. Двубоят се игра по-малко от 24 часа след предишната проверка с Хасково.

В титулярния състав Любо Пенев беше заложил на доста промени, в сравнение със срещата от вчера. Въпреки това, представителният тим стигна леко до победата.

Първите две попадения бяха от дузпи. Първо в средата на първата част Вандер Виейра си изработи дузпа, която сам реализира, а малко след почивката Божидар Васев повтори упражнението и резултатът беше вече 2:0.

В 70-та минута Станислав Дрянов асистира на Феребори Доре и звездата на "канарчетата" не сбърка за 3:0. Малко по-късно Луис Педро оформи крайния резултат, след като Филип Филипов сложи топката на главата му и той не сбърка за крайното 4:0.

Така приключи и мачът, а пловдивчани вече започват подготовката си за първия официален мач на 3 юли. Той ще е срещу представителя на Сан Марино в Лига Европа Либертас.

Ето и съставите на двата тима:

Ботев: Росен Андонов (46-Филип Димитров), Филип Филипов, Радослав Терзиев, Владимир Айтов, Лазар Марин, Георги Сърмов, Божидар Васев, Серкан Юсеин (60-Станислав Дрянов), Луис Педро, Вандер Виейра (46-Феребори Доре), Цветелин Чунчуков

Ботев U21: Филип Димитров (46-Росен Андонов), Никола Марин, Георги Купенов, Атанас Куманов, Мартин Атанасов, Християн Казаков, Лъчезар Ангелов, Валентин Томов, Боримир Карамфилов, Гери Димитров, Емил Камберов (Радослав Апостолов, Борис Тютюков, Александър Грънчарски, Виктор Пенчев, Венцислав Гюзелев, Наско Милев).