Берое стигна до закономерна класическа победа с 3:0 срещу Хасково при доиграването на мача от 6-я кръг на А група. Двубоят под Аязмото започна в събота, но бе довършен в неделя. След края първото полувреме над Аязмото се изля проливен дъжд, което наложи отлагането на второто полувреме с 24 часа. Головете за старозагорци отбелязаха Венцислав Христов в 32-та, Жуниор Мапуку в 45-та и Стефан Спировски в 80-та минута. По този начин Берое записа трета поредна победа в първенството.

Мачът започна с Берое на натиск. Старозагорци пресираха високо своя съперник, който направи много грешки и по този начин отвори много възможности през „зелените“. В 5-та минута Боян Пейков бе на път да сбърка фатално, след като подари топката на Жуниор Мапуку, който се опита веднага да го прехвърли, но вратарят на Хасково успя с върха на пръстите си да докосне топката и да я избие. Седем минути по-късно Венцислав Христов стреля от границата на наказателното поле на Хасково, но Боян Пейков бе на място и спаси. В 16-та минута Веселин Пенев подаде към Венцислав Христов, който пробва атрактивно изпълнение със странична ножица, но Боян Пейков спаси.

Педро Еуженио се опита да изненада Благой Макенджиев в 26-та минута с далечен удар. Вратарят на домакините обаче плонжира и спаси.

Берое изпусна чудесна възможност да поведе в резултата в 29-та минута, когато Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Хасково, след което Владимир Зафиров се измъкна от защитата, с глава засече отблизо, но Боян Пейков улови.

Берое поведе в 32-та минута, когато Самир Аясс пусна извеждащ пас към Венцислав Христов, който излезе сам срещу Боян Пейков и с удар под плонжа му прати топката в мрежата на гостите.

В 38-та минута Венцислав Христов пробва с атрактивен диагонален удар от границата на наказателното поле на Хасково да прехвърли Боян Пейков, но топката премина на сантиметри над напречната греда

Берое удвои своята преднина в 45-та минута. Венцислав Христов пусна извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който бе изпуснат от защитата на Хасково и излезе сам срещу Боян Пейков, след което преодоля вратаря и вкара в опразнената врата за 2:0.

Двата състава изиграха само първото полувреме, а на почивката, заради разразилата се силна буря над Стара Загора, срещата бе прекратена при резултат 2:0 в полза на домакините.

Главният рефер и делегатът на срещата обявиха, че двубоят ще бъде подновен в 20.00 часа в неделя, 24 август, когато ще стартира второто полувреме.

Втората част на мача трябваше да стартира около 21.00 часа в събота, но обилният дъжд и гръмотевиците принудиха главния рефер Драгомир Драганов да задържи началото на втората част.

30 минути по-късно стана ясно, че срещата няма как да се доиграе при тези атмосферни условия, както и заради подгизналия терен.

Двата отбора доиграха мача в неделя. Старозагорци отново бяха по-активни и в 47-та минута Георги Костадинов подаде към Венцислав Христов, който стреля, но в страни от вратата на Боян Пейков.

В 60-та минута Венцислав Христов направи добър пробив, след което бе спънат в наказателното поле на Хасково и останаха съмнения за дузпа, но съдията не свири такава.

Берое отбеляза трети гол в 80-та минута.  Веселин Пенев се възползва от грешка на Кирчо Крумов, след което нахлу в наказателното поле на Хасково. Пенев след това пусна успореден пас на гол линията, който бе засечен от Стефан Спировски, който отблизо вкара за 3:0.

Берое бе близо до това да вкара четвърти гол в 88-та минута. Крис Гади направи добър пробив, след което центрира в наказателното поле на Хасково, където Димо Бакалов засече топката с плонж, но я изпрати над напречната греда в аут.

Така Берое събра актив от 11 точки, колкото имат отборите на Ботев Пловдив и Лудогорец. Хасково остана с 4 точки на последното място.

Берое – Хасково 3:0

1:0 Венцислав Христов 32′

2:0 Жуниор Мапуку 45′

3:0 Стефан Спировски 80'

Берое: 22. Благой Макенджиев – 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов, 26. Салим Керкар (79' – 25. Димо Бакалов), 21. Елиаш, 8. Самир Аясс (46′ – 92. Стефан Спировски) – 30. Жуниор Мапуку (82' – 11. Крис Гади), 10. Венцислав Христов;

Старши треньор: Петър Хубчев

Хасково: 22. Боян Пейков – 20. Педро Еуженио, 26. Костадин Ничев, 14. Иван Скерлев, 17. Кирчо Крумов – 66. Васил Велев (46′ – 7. Вълчан Чанев), 19. Мартин Райнов – 4. Недялко Хубенов (к), 23. Владислав Узунов (72′ – 11. Деян Лозев), 9. Дончо Атанасов (82' – 88. Атанас Чепилов) – 8. Емил Ангелов

Старши треньор: Димчо Ненов